www.bahtiyar.forumkostenlos.at
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

www.bahtiyar.forumkostenlos.at

BAHTiYARIN AiLE PLATFORMUNA HOSGELDiNiZ !

StartseiteNeueste BilderAnmeldenLogin

BALIGIN SU TABANCASI

Nach unten 
2 verfasser
AutorNachricht
Admin
ADMiNiSTRARTOR
ADMiNiSTRARTOR
Admin

Männlich
Anzahl der Beiträge : 1915
Devlet/Sehir : Almanya/Hessen
is alani/Hobi : Balik Tutmak, Bilgisayar & internet ve Ailem
Medeni Hali - Evli/Bekar : Evliyim

BALIGIN SU TABANCASI Empty
BeitragThema: BALIGIN SU TABANCASI   BALIGIN SU TABANCASI Icon_minitime111/4/2008, 04:59

BALIĞIN SU TABANCASI

Bu balık ağzına doldurduğu suyu, su üzerine sarkmış olan dallardaki böceklere püskürtüyor. Böcek, basınçlı su nedeniyle düşüyor ve balığa kolay bir yem oluyor.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, balığın bu saldırıyı gerçekleştirirken başını sudan hiç çıkarmaması ve su altından böceğin yerini doğru olarak tespit edebilmesidir.

Bilindiği gibi su içinden bakıldığında dışarıdaki cisimler —ışığın kırılması nedeniyle—bulundukları yerden farklı bir yerde gözükürler. Dolayısıyla, su içinden dışarıyı "vurmak" için, ışığın suda hangi açıda kırıldığını bilmek ve "atış"ı da bu açı farkına göre yapmak gerekir.

Ama bu balık, yaratılışı gereği, bu sorunun üstesinden geliyor ve her defasında tam isabet kaydediyor.

“O Allah ki, yaratandır, kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir.” (Haşr Suresi, 24)

BALIGIN SU TABANCASI Cendelcan_BaliginSuTabancasi BALIGIN SU TABANCASI Okcu_balik
Nach oben Nach unten
https://bahtiyar.forumieren.de
prof7780
MODERATOR
MODERATOR
prof7780

Männlich
Anzahl der Beiträge : 2355
Devlet/Sehir : BRD/ Baden-Württemberg
is alani/Hobi : Issiz Adamin Isi Coktur

BALIGIN SU TABANCASI Empty
BeitragThema: Re: BALIGIN SU TABANCASI   BALIGIN SU TABANCASI Icon_minitime111/4/2008, 13:53

evet bir belgeselde izlemistim. aynı cowboy lar gibi :D
Nach oben Nach unten

BALIGIN SU TABANCASI
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
www.bahtiyar.forumkostenlos.at :: HOBILER :: Diger Hobileriniz :: Balikcilik ve Tabiyat :: Hayvanlar-
Gehe zu: