www.bahtiyar.forumkostenlos.at
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

www.bahtiyar.forumkostenlos.at

BAHTiYARIN AiLE PLATFORMUNA HOSGELDiNiZ !

StartseiteNeueste BilderAnmeldenLogin

Akrep ve Ahtapot

Nach unten 
4 verfasser
AutorNachricht
cicilus
Üye
Üye
cicilus

Weiblich
Anzahl der Beiträge : 11
Devlet/Sehir : Almanya/Köln
is alani/Hobi : Ögrenci
Medeni Hali - Evli/Bekar : Bekar

Akrep ve Ahtapot Empty
BeitragThema: Akrep ve Ahtapot   Akrep ve Ahtapot Icon_minitime18/4/2008, 19:58

Akrep ve Ahtapotun Dillere Destan Aski Hikayesi
Çok uzak bir adada yasayan güzeller güzeli ahtapot ve çok yakisikli bir akrep birbirlerine asik olmuslar. Fakat ikisi de birbirinden korkuyormus. Ahtapot akrepden onu zehriyle igneler diye, akrep ise ahtapotun uzun kollari onu bogar diye… Fakat daha fazla dayanamayarak ikisi de birbirlerine kollarini uzatmislar. Ahtapot “en kötü ihtimalle bir kolumu veririm, nasil olsa yerine yenisi gelir” diye düsünmüs. Akrep ise “Onun için kendimi feda edebilirim” demis. Birbirlerini çok seviyorlarmis. O kadar mutlularmis ki bütün hayvanlar çok kiskaniyormus onlari...
Zamanla akrepden sikilmaya baslamis ahtapot, aklinda açik denizler varmis hep. Oralara gidip baska hayvanlarla tanismanin hayalini kuruyormus. Güzelligini bu sekilde geçirmemek için Okyanuslara dogru yüzmeye baslamis. Terk edilen akrep günlerce sahilde onun dönmesini beklemis. Ardindan çok aglamis fakat göz pinarlari olmadigi için, hep içine akmis gözyaslari. Okyanuslarin en güzel sularinda süzülen ahtapot yeni yerler gördükçe iste gerçek mutluluk diye düsünüyormus içinden.
Akrebi çoktan unutmus. Derken birden bir balikçi agina dolanmis olarak bulmus kendisini. Kurtulmaya çalistikça daha çok dolaniyormus. Onu gemiye çekmisler. Balikçilar ahtapotun kollarini kesip geri denize atmislar. Kesilen kollariysa içki masalarinda meze olarak kullanilmak üzere bir restorana satilacakmis. Cani çok yanan ve ne yapacagini bilemeyen ahtapot eski aski akrebe dönmeye karar vermis fakat kollari olmadigi için yüzemiyormus artik. Terk edilen akrepse onsuz olmaktansa ölmeyi tercih etmis ve zehirli ignesiyle kendisini sokmus. Diger hayvanlardan yardim isteyen ahtapot akrebe ulasmak üzereymis. Akrebin yanina vardiginda ise akrebi ölmek üzereyken yakalamis. Akrep son nefesini verirken “evet iste ben bu güzellik için kendimi feda ettim” demis içinden. Gerçek askinin akrep oldugu anlamis ahtapot. Ama artik ne ahtapotun onu saracak kollari kalmis , ne de akrebin onu tekrar sevebilecek kalbi...
:( :(
Nach oben Nach unten
prof7780
MODERATOR
MODERATOR
prof7780

Männlich
Anzahl der Beiträge : 2355
Devlet/Sehir : BRD/ Baden-Württemberg
is alani/Hobi : Issiz Adamin Isi Coktur

Akrep ve Ahtapot Empty
BeitragThema: Re: Akrep ve Ahtapot   Akrep ve Ahtapot Icon_minitime19/4/2008, 02:24

vay be ne hikaye. tam bir ask hikayesi. simdi bende üzüldüm akrepe.
eline saglik devamini bekleriz :)
Nach oben Nach unten
ebruli
Akilli üye
Akilli üye
ebruli

Weiblich
Anzahl der Beiträge : 124
Devlet/Sehir : Almanya/Hessen

Akrep ve Ahtapot Empty
BeitragThema: Re: Akrep ve Ahtapot   Akrep ve Ahtapot Icon_minitime114/4/2008, 14:18

gercekten cok güzel bir hikaye
baya duygulandim

sagol

Aglayan Smile büyük
Nach oben Nach unten
perikiz
MODERATOR
MODERATOR
perikiz

Weiblich
Anzahl der Beiträge : 972
Devlet/Sehir : Almanya
is alani/Hobi : Ev Hanimi
Medeni Hali - Evli/Bekar : Evliyim

Akrep ve Ahtapot Empty
BeitragThema: Re: Akrep ve Ahtapot   Akrep ve Ahtapot Icon_minitime116/4/2008, 01:58

Yüregine Saglik bizimle bu güzel Hikayeyi Paylastigin Icin.... flower
Nach oben Nach unten
Gesponserte Inhalte

Akrep ve Ahtapot Empty
BeitragThema: Re: Akrep ve Ahtapot   Akrep ve Ahtapot Icon_minitime1

Nach oben Nach unten

Akrep ve Ahtapot
Seite 1 von 1