www.bahtiyar.forumkostenlos.at
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

www.bahtiyar.forumkostenlos.at

BAHTiYARIN AiLE PLATFORMUNA HOSGELDiNiZ !

StartseiteNeueste BilderAnmeldenLogin

Yasanmis gercekler

Nach unten 
2 verfasser
AutorNachricht
prof7780
MODERATOR
MODERATOR
prof7780

Männlich
Anzahl der Beiträge : 2355
Devlet/Sehir : BRD/ Baden-Württemberg
is alani/Hobi : Issiz Adamin Isi Coktur

Yasanmis gercekler Empty
BeitragThema: Yasanmis gercekler   Yasanmis gercekler Icon_minitime12/4/2008, 15:48

MÜSTECİR

1998 yıllarında Şanlıurfa Vali Yardımcılarından birisi şoförüne "Git, Balıklı Göl'ün müstecirini getir" diye talimat verir. Giden şoför uzun süre gelmez. Bu arada Vali Yardımcısı da verdiği emri unutur. Aradan 3 saat geçtikten sonra şoför iri yarı, üzerinde değişik tipte elbise bulunan ve bir omzunda kese, peştamal, diğer omzunda da takke, kuşak, tesbih olan, Afganlıya benzeyen ve sayılan malzemelerin satıcılığını yaptığı anlaşılan bir şahsı içeriye iter. Vali Yardımcısı afallayıp, kimdir nedir bu diye sorduğunda şoför cevap verir. "Efendim, buldum size, işte mülteci." "Ne mültecisi?" diye sorduğunda ise "Efendim siz istediniz ya, araya taraya zorla Eyübüye semtinde bunu buldum."

Vali Yardımcısı o anda olayı fark eder ve müsteciri çağırmasına rağmen şoförü müstecirin manasını bilmediğinden araya taraya zorla bir mülteci bulduğunu görür ve hayretler içerisinde kalır.

KAYNAK: Muzaffer ÖZTÜRK
Mülkiye Başmüfettişi

_______________________________________________________________________________________________________________

TABUT

İlk görev yeri Kayseri İli Sarıoğlan İlçesi olan Savcı Cemal Şahin Gürçay, şüpheli bir ölüm olayı ile karşılaşır. Otopsi yapılır ve cenazeyi defnedebileceklerini söylerler. Cenaze sahipleri tabut yaptırmak için Kayseri'ye gider ve tabutu yaptırdıktan sonra eski, burunlu ve merdivenle arkasından bagaja çıkılan otobüsün üzerine yükleyip dönüş için yağışlı bir havada yola koyulurlar. Yolda bir yolcu el kaldırır. İçeride yer olmadığı için şoför bagaja çıkmasını söyler. Şahıs bagaja çıkar ve yağış olduğu için boş tabutun içine girer. Birkaç dakika sonra bir yolcu daha el kaldırır. Ona da bagaja çıkması söylenir ve şahıs otobüsün üzerine çıkar. Daha önce tabutun içine giren şahıs, yağmur durdu mu diye bakmak için tabutun kapağını açtığında sonradan binenle göz göze gelir. Sonradan binen şahıs ölü dirildi diye düşünerek kendini hareket halindeki otobüsün üzerinden aşağıya atar ve ölür. Bizim Savcıya ikinci bir vaka daha intikal etmiş olur ve otobüs şoförünü ölüme sebebiyet vermekten tutuklatır.

KAYNAK: Habip Şahin
1.Sınıf Emniyet Müdürü

_____________________________________________________________________________________________________________

BÜYÜKELÇİ

Lüks bir otelde, yabancı bir ülkenin Büyükelçisi'ne asansöre binmesi için yol verilir. Büyükelçi, orada bulunanlara dönerek: "Siz Türkler bir yere girerken, merdiven başında, asansöre binerken ve yolda yürürken birbirinize verdiğiniz yolu bir de trafikte verseniz sizin kadar nazik ve değerli insanlar olamaz, trafik kazaları da çok azalır." der.

KAYNAK: Hüseyin Deviren
Emniyet Amiri

Zuletzt von prof7780 am 22/7/2008, 13:31 bearbeitet; insgesamt 3-mal bearbeitet
Nach oben Nach unten
perikiz
MODERATOR
MODERATOR
perikiz

Weiblich
Anzahl der Beiträge : 972
Devlet/Sehir : Almanya
is alani/Hobi : Ev Hanimi
Medeni Hali - Evli/Bekar : Evliyim

Yasanmis gercekler Empty
BeitragThema: Re: Yasanmis gercekler   Yasanmis gercekler Icon_minitime117/4/2008, 10:04

ELLERINE SAGLIK
Hepsi birbirinden güzel .
... flower
Nach oben Nach unten

Yasanmis gercekler
Seite 1 von 1